Saturday the 22nd - - Hostgator Coupon
  • MUTLU BİR AİLE İÇİN 25 YILDIR 7/24 YANINIZDAYIZ 0232374000

  • HUZURLU BİR EVLİLİK İÇİN 25 YILDIR 7/24 YANINIZDAYIZ 0232374000

  • STRESLE BAŞA ÇIKABİLMENİZ İÇİN 25 YILDIR 7/24 YANINIZDAYIZ 0232374000

  • BAŞARILI EBEVEYN OLABİLMEK İÇİN 25 YILDIR 7/24 YANINIZDAYIZ 0232374000

  • MUTLU ÇOCUKLAR İÇİN 25 YILDIR 7/24 YANINIZDAYIZ 0232374000

psikolog murat sarisoy

NÖRO – EFT TERAPİSİ

Nöro EFT İZMİR

Duygusal Özgürlük Tekniği (Emotional Tecnique- EFT) ile danışanlardaki stres ve benzeri duygusal durumların çok hızlı ve kalıcı olarak dönüştürülüp değişimlendiği terapi yöntemidir. Bireylerin günlük stres, bağımlılık durumları, öfke, endişe, üzüntü, suçluluk gibi olumsuz duygu durumlarının ve uyku düzensizlikleri sınav heyecanı, korku problemlerinin ortadan sağlıklı şekilde kaldırılmasında kullanılan bir yaklaşımdır. 

Nöro Eft Tekniği, enerji psikoterapilerinin devamı niteliğine sahip bir terapi şeklidir. Her bireyde var olan sınırlayıcı düşünceler, rahatsız edici duygular ve geçmişten kalan bir takım travmaların bedendeki akış sürecindeki olumsuzlukların çözümlenmesinde etkili bir rol oynamaktadır.

Biz bireyler olarak geçmiş yaşantımızda, bizleri olumsuz etkileyebilecek durumlar deneyimlemekteyiz ve yaşanılan bu olayların üzerinden yıllar geçmesine rağmen zihnimizde kalanları hatırlayıp kendimizi mutsuz, karamsar ve çaresiz hissediyoruz. EFT ise; bu olaylar üzerinde zihnimizde yer eden tüm olumsuz duyguların bilinçaltımızda etkisini azaltmaya yönelik sağlıklı bir süreç sağlamaktadır.

Nöro Eft terapisi ile bu yaşamış olduğumuz  olay veya anılardaki duyguları bilinçaltımızdan kaldırıyor, kısacası o olayı hatırlamaya devam ediyoruz ancak normalleştirerek sıradan bir şey gibi zihnimizde canlanıyor. Bu terapi bizim içselleştirdiğimiz,karamsar hissettiğimiz olumsuz duygulara neden olan olayları normal ve sıradan bir olay olarak görmemize yardımcı olmaktadır. Terapinin geçerliliği değerlendirildiğinde danışanlar üzerinde % 90 bir başarı elde ettiği görülmüştür.

Merkezimizde Nöro Eft terapisi uzmanlarıızca uygulanmaktadır. 

 

Danışma Hatlarımız:

  • 0 232 464 00 60

  • 0 232 374 00 00 (7/24 Danışma ve Randevu Hattı)

  • 0 534 670 23 73

  • 0 554 580 25 10

PSİKOLOG DR. Murat SARISOY'un 5. ve En Yeni Kitabı

''Bulutların Üstünde Yaşamlar''

muratsarisoykitap

PSİKOLOG DR. Murat SARISOY'un 4. Kitabı

Pilot Adayının Mülakat Rehberi

pilot yeni

PSİKOLOG DR. Murat SARISOY'un 3. Kitabı

'Bir Psikoloğun Mutlu Yaşam Rehberi'

 

İlişki, Evlilik, Aldatmak, Çocuk Psikolojisi, Boşanmak, Cinsellik, İlişkiler, Yalan, Bağımlılık ve Farkındalık üzerine yol gösterici makalelerden oluşan

bu kitabı başta D&R ve İdefix olmak üzere tüm internet yayınevleri ve kitap evlerinden satın alabilirsiniz.

Uzmanımız Psikolog Dr. Murat SARISOY'un Kaleminden; "BİR PSİKOLOĞUN SEYİR DEFTERİ"

Bir Psikoloğun Seyir Defteri

Kitap Hakkında

Biz insanlar toplumsal bir varlık olduğumuza göre; nasılsa, bu toplumun ürettiği sorunlarla eninde sonunda mutlaka karşılaşacağız. Yaşayacağımız sorunlar aşağı-yukarı aynı gibi... İşte, Dr. Psikolog Murat Sarısoyun kaleminden, bazı toplumsal sorunların çözümü yönünde, adeta bir Psikologla konuşuyormuş gibi aydınlanacaksınız, yaşadığınız sorunların çözümünde ipuçlarını keyifle okuyarak bulacaksınız.

Okurla beraber arayıp bulan yazılar... Murat Sarısoy’un kitabında gündelik hayattaki sıradan konuların daha başlıklarına bakarken bize neler söyleyeceğin tahmin etmeye başlıyorum.Her seferinde tahmin ettiğimden bir kaç fazlasıyla karşılaşmak kitabın geri kalan sayfalarına beni yöneltiyor. Kitabın odağını insanlar ve ilişkileri oluşturuyor. Anne-kız, çocuk-ekran, kadın-erkek… Bu konunun sadece psikolojinin alanı olmadığını bilerek okumaya devam ettiğinizde, Murat Sarısoy’un yazıları psikoloji perspektifi ile yetinmeyerek, bütün düşünüşlerin ‘anası’ felsefeye uzanıyor. Cevapları bulmayı okurla beraber gerçekleştirmek isteyen, öğretici olmadan öğrenmeyi sağlayan yazıları severim. Murat Sarısoy’un kitabı böyle yazılardan oluşuyor.

Dr. Yankı Yazgan 

 

Uzmanımız Psikolog 

Dr. Murat SARISOY'un 2. Kitabı

 

            Ülkemizdeki çocukluk ve ergenlik döneminde bulunan insan sayısı göz önünde bulundurulduğunda, bu sayı milyonlarla ifade edilebilir. Bu genç nüfusun her gün kullandığı ilaç, katıldıkları psikolojik danışma seansları ve benzeri hizmetler ülke bütçesine büyük bir maddi yük getirmektedir. Aynı zamanda bu gençlerin yaşadıkları sorunlar nedeniyle başarısız olmaları, ders ya da yıl tekrarı yapmaları veya okuldan uzaklaşmaları bu maddi yükün katlanarak artmasına sebep olmaktadır. Buna ek olarak bu durumdaki gençlerin yaşadıkları psikolojik sorunlar aile ve sosyal çevrelerini de olumsuz yönde etkilemektedir. Oysa etkisi kanıtlanmış bir koruyucu ve önleyici grup terapisi uygulamasına dâhil edilmeleri yoluyla, ortaya çıkan maddi ve manevi yük ve sosyal çevreye olan olumsuz etkileri, yüksek oranda azaltılabilir. 

         Okuyacağınız bu kitap Bireysel ve Grup terapileri alanında yaklaşık 20 yıllık bir deneyimi olan Psikolog Dr. Murat Sarisoy tarafından hazırlanmıştır. Profesyonel, amatör uygulamacılar, hem de aileler için grup terapileri yoluyla olası ruhsal sorunların çözümüne yönelik; koruyucu ve önleyici çalışmalar içermektedir.

Randevu almak için  7 gün 24 saat hizmet veren Danışma Hatlarımızdan bize ulaşabilirsiniz.