Sunday the 19th - Psikolog Dr. Murat SARISOY - Hostgator Coupon
 • MUTLU BİR AİLE İÇİN 25 YILDIR 7/24 YANINIZDAYIZ 0232374000

 • HUZURLU BİR EVLİLİK İÇİN 25 YILDIR 7/24 YANINIZDAYIZ 0232374000

 • STRESLE BAŞA ÇIKABİLMENİZ İÇİN 25 YILDIR 7/24 YANINIZDAYIZ 0232374000

 • BAŞARILI EBEVEYN OLABİLMEK İÇİN 25 YILDIR 7/24 YANINIZDAYIZ 0232374000

 • MUTLU ERGENLİK İÇİN 25 YILDIR 7/24 YANINIZDAYIZ 0232374000

 • HEDEFLERİNİZE ULAŞABİLMENİZ İÇİN 25 YILDIR 7/24 YANINIZDAYIZ 0232374000

 • SAĞLIKLI BİR KİŞİSEL GELİŞİM İÇİN 25 YILDIR 7/24 YANINIZDAYIZ 0232374000

Merhaba;

İzmir'de psikolog arıyorsunuz, çünkü İzmir'de ya da İzmir'e yakın illerden birinde yaşıyorsunuz. Bulunduğunu şehirde tecrübeli ve üst akademik düzeyde eğitim almış uzmanlaşmış  bir psikolog yok bu yüzden en yakın büyük şehir İzmir'e yöneldiniz.  Ya da İzmir'desiniz ve tecrübeli, nitelikli, işinin ehli bir psikolog arıyorsunuz ki insana yardım elini uzatan bir meslek grubu için bu özellikler sadece gerekli değil bizce şart. Psikolog olmak uzun bir eğitim sürecini başarıyla tamamlamanızı gerektiren bir süreç, sanıldığı gibi dört yıllık bir psikoloji bölümünü bitirdiğinizde hemen nitelikli, tecrübeli ve başarılı bir psikolog olmuyorsunuz. Sanılanın aksine yine bir uzmanlık alanında yüksek lisans yoluyla aldığınız master ya da uzamanlık düzeyi sizi hemen nitelikli bir psikolog haline dönüştürmüyor. Çünkü uzun yıllar başka ustaların yanında çalışmadan mesleği başka bir ustadan öğrenmeden maalesef psikolog olunmuyor. Aynı zamanda daha da ileri gitmek ve akademik anlamda kendinizi geliştirmek istediğiniz de ise doktora sürecine giriyorsunuz ki artık uzmanlığın da üstüne çıkıyor kendi alanınızda bilim doktorası yaparak artık dr. ünvanı alıyorsunuz ama maalesef insanlar konu hakkında bilgi sahibi olmadıklarından dr. psikolog ünvanını uzman psikoloğun daha üstünde değil altında sanıyorlar. Ben ve ekibim (ki bizzat ben de terapi hizmeti veriyorum) eğer izmir de psikolog arıyorsanız tüm tecrübemiz ve eğitimimizle sizler için elimizden gelen tüm becerileri kullanıp sizlere fayda sağlamaya hazırız. Bu anlamda da daha en başta artık yirmi aşmış bir tecrübenin sizler için önemli olacağını düşünerek, tecrübemizi her fırsatta vurguluyoruz. 

Psikologluk mesleğinin her şeyden önce bir hayatı tanıma ve kendini bulma mesleği olduğunu düşünüyoruz. Bu anlamda bu alanda çalışacak psikologların sadece mesleki ve kariyer anlamında değil her anlamda kendini geliştirmiş olmasının şart olduğunu düşünüyoruz. Bütün bu birikimin ise alınan bir kaç sertifika ya da yapılan bir iki kısa süreli stajla değil uzun süren akademik eğitim, tecrübe bileşimiyle sağlanacağını düşünüyoruz. Tüm bu mesleki niteliklerin göstergesinin  ise güvenli olup olmadığı tam bilinemeyen tavsiye sitelerine yazılan ve/veya yazdırılan tavsiyelerin ya da internet ortamına açılan forumlarda verilen tavsiye linklerinin olmadığını düşünüyoruz. Çünkü biz işimizi fazlasıyla ciddiye alıyoruz.

Bizler İzmir'de dr. ve klinik uzmanı psikolog olarak çalışmaktayız.  23. yıldır Psikolojik Destek, Aile-Çocuk ve Evlilik Danışmanlığı Yaşam Koçluğu, Bireysel Terapi ve Eğitim çalışmaları yapmaktayız. Sitemiz 01.10.2004 tarihinde toplum yararına psikoloji ve psikolojik sorunlar hakkında doğru bilgi vermek, bilimsel araştırmalar ve iletişim amaçlı olarak hazırlandı. Her geçen gün içeriği daha da zenginleşen sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Sitemizde konu başlığı bulunan konularla ile ilgili dilediğiniz zaman, Soru ve Sorunlarınız bölümümüzdeki formumuz yoluyla soru ve sorunlarınızı bize ulaştırabilir, İletişim bölümümüzden adres ve telefonlarımıza ulaşabilirsiniz. Özgeçmişimiz bölümümüzden tecrübelerimiz ve eğitimlerimiz hakkında daha ayrıntılı bilgi alabilir Basında Biz bölümümüzden ulusal ve yerel medyada yayınlanmış makale, görüş ve videolarımıza ulaşabilirsiniz.

Etik, Bilimsel yaklaşımımız ve 23. yıldır tecrübemizle yanınızdayız...

Randevu almak için  7 gün 24 saat hizmet veren Danışma Hatlarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

SAYGILARIMIZLA...

Dr. Psikolog Murat SARISOY

Danışma ve Randevu Hatlarımız:

 • 0232 464 00 60

 • 0 232 374 00 00 (7/24 Danışma ve Randevu Hattı)

 • 0 534 670 23 73

 • 0 554 580 25 10

 

Uzmanımız Psikolog Dr. Murat SARISOY'un Kaleminden; "BİR PSİKOLOĞUN SEYİR DEFTERİ"

Bir Psikoloğun Seyir Defteri

Kitap Hakkında

Biz insanlar toplumsal bir varlık olduğumuza göre; nasılsa, bu toplumun ürettiği sorunlarla eninde sonunda mutlaka karşılaşacağız. Yaşayacağımız sorunlar aşağı-yukarı aynı gibi... İşte, Dr. Psikolog Murat Sarısoyun kaleminden, bazı toplumsal sorunların çözümü yönünde, adeta bir Psikologla konuşuyormuş gibi aydınlanacaksınız, yaşadığınız sorunların çözümünde ipuçlarını keyifle okuyarak bulacaksınız.

 

 

Okurla beraber arayıp bulan yazılar... Murat Sarısoy’un kitabında gündelik hayattaki sıradan konuların daha başlıklarına bakarken bize neler söyleyeceğin tahmin etmeye başlıyorum.Her seferinde tahmin ettiğimden bir kaç fazlasıyla karşılaşmak kitabın geri kalan sayfalarına beni yöneltiyor. Kitabın odağını insanlar ve ilişkileri oluşturuyor. Anne-kız, çocuk-ekran, kadın-erkek… Bu konunun sadece psikolojinin alanı olmadığını bilerek okumaya devam ettiğinizde, Murat Sarısoy’un yazıları psikoloji perspektifi ile yetinmeyerek, bütün düşünüşlerin ‘anası’ felsefeye uzanıyor. Cevapları bulmayı okurla beraber gerçekleştirmek isteyen, öğretici olmadan öğrenmeyi sağlayan yazıları severim. Murat Sarısoy’un kitabı böyle yazılardan oluşuyor.

Dr. Yankı Yazgan